• e-Acenteler
  • KURUMSAL
  • BİREYSEL
  • TREN

Hakkımızda

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş, 16 Mayıs 2011 tarihinde BDDK, 8 Haziran 2011 tarihinde Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden gelen izin doğrultusunda 1 Temmuz 2011 tarihinde kurulmuş ve ticaret siciline tescil edilmiştir.

Yenilikleri sektöre ilk sunan, öncü katılım bankası Bank Asya’nın bir iştiraki olan Asya Emeklilik, bankadan aldığı güç ve deneyim ile emeklilik sektöründe yeni bir kulvar açmıştır.

Yetkin insan kaynağı istihdam edilerek,  teknolojinin getirdiği en son imkanlara yapılan yatırımlar ve müşteri odaklı hizmet anlayışını hedef alan stratejisi, Asya Emeklilik’i sektörde ayrı bir yere konumlamıştır.



English

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş was founded on 1 July 2011  with permission from Undersecretariat of Treasury.
Asya Emeklilik, the subsidiary of leading islamic finacne house Bank Asya, is the first offering innovations  to sector,  and opened a new path in the pension sector  with the strength and experience of the .
With the employment of competent human resources, investment in technology has brought the latest amenities and customer-oriented service approach targeting strategy settled Asya Emeklilik a separate place in the sector.